NOVINKY
30.5.2015
Už dávnejšie sme vyslali 3 naše holuby, ktoré sa zaradili medzi 30 holubov reprezentujúcich Slovensko na MS mladých chovateľov poštových holubov v Arade (Rumunsko).Všetkým našim holubom sa darí - prešli karanténou. Dúfame, že nás budú dôsledne reprezentovať. Veľa štastia!
(ADMINs)
28.5.2015
Ďalší skvelý deň pre náš holubník! Od pána Hazuchu sme dostali štyri holuby, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Tešíme sa na ich výkony!
(ADMINs)
23.5.2015
Tento rok naše mladé ročné holuby (5 ks) súťažili na prvých troch pretekoch, kde dosiahli pekné výsledky vzhľadom na svoj vek. Ani tieto preteky sa žiaľ nezaobišli bez straty a prišli sme o jedného holuba. Mali sme problémy s vchádzaním holubov do holubníka kvôli výskytu predátorov. Nevzdávame sa a pripravujeme holuby na záverečný 300 km pretek z Čáslavu, ktorý bude pre naše holuby "maturitou". Držíme im palce!
(ADMINs)
22.5.2015
Neustále sa snažíme posilniť a skvalitniť chov holubov. Tento mesiac bol pre to obzvlášť výnimočný. Chceme poďakovať členom CHPH Vrbica, ktorí nás radi podporujú v našej činnosti novými holubmi. Osobitne pánom: Martinčiakovi, Niňajovi, Včelovi a Hazuchovi. Veľká vďaka patrí aj SZ CHPH za materiálnu podporu a krmivá.
(ADMINs)
15.5.2015
Dnešný deň bol pre nás výnimočný. Vedenie ZŠ Kvačany nám podarovalo reprezentačné tričká a šiltovky, za čo mu veľmi ďakujeme. Tešíme sa na Vás v novom šate!
(ADMINs)
8.5.2015
Dnes sme zažili super nedeľu, lebo sme boli pozvaní k majstrovi OZ Orava - pánovi Paučovi v Habovke. Ochotne nás privítal a porozprával nám
o svojich skúsenostiach s chovom a pretekaním poštových holubov. Sme mu veľmi vďační za dvoch nových holúbkov. Bohužiaľ, nakoľko boli tieto dva holuby trochu staršie, nepodarilo sa nám ich osadiť. Z tejto skúsenosti sme sa poučili a dúfame, že sa nám to už viac nestane.

(ADMINs)
4.4.2015
Prvé krúžkovanie máme za sebou. Zakrúžkovali sme 4 holúbätá. Máme z nich veľkú radosť. Prikladáme foto:
(ADMINs)
27.2.2015
Navštívil nás skúsený chovateľ a posudzovateľ poštových holubov Pán Karel Mareš zo Znojma. Požičal nám páru kvalitných holubov Vandenabele x Van Loon. V besede nás oboznámil s jeho históriou CHPH a systémami pretekania. Diskutovali sme s ním na tému pretekania na dlhých tratiach a prípravou holubov na jednotlivé tipy pretekov. Odovzdal nám skúsenosti s udržiavaním zdravotného stavu našich holubov a metódami kŕmenia. Ďakujeme za ďalšieho priateľa a podporovateľa.
(ADMINs)
25.2.2015
Hurá! Máme prvé vajcia! Veľmi sa z toho tešíme a tak sme vám tu dali aj nejakú foto
(ADMINs)
27.11.2014
Konečne sa nám podarilo zhotoviť foto miestnosť/green screen na to aby sme mohli fotiť naše holuby. Stačili nám na to len 4 papiere správneho odtieňu, lep a nejakú skrinku na ktorú sme to pripevnili. Využitie tohto green screenu je na to aby sme vystrihli holuba a dali ho do nejakého pozadia.
(Nicolas & Jano ADMINs)
19.11.2014
Lopatovci zo Svitu pre náš holubník venovali bútniky za čo im ďakujeme. Holubník je pripravení na budúcoročnú chovnú a pretekársku sezónu.
(Nicolas & Markos ADMINs)
5.11.2014
Dnes sme naše holuby prekontrolovali a samozrejme sú v poriadku. Pridali sme im ešte nejaké vitamíny a porozprávali sme sa.
(Nicolas ADMIN)
14.10.2014
Od teraz nám už holuby lietať nebudú pretože sme im na holubník dali novú voliéru, ktorú zostrojil otec nášho holubiara. My sme ju dali dokopy, namaľovali sme ju a dali na ňu pletivo. No a takto vyzerá...

PS: Škoda že sa nám nepodaril natočiť prvý dojem našich holubov na voliéru, pretože ako náhle sme ich otvorili, holuby sa nahrnuli von a bum do pletiva...:D

(Nicolas ADMIN)
9.10.2014
Tento deň bol pre nás výnimočný pretože nás bola navštíviť TV Markíza, ktorá snami natočila reportáž do TV novín. Keď sme sa to dozvedeli, mali sme veľkú trému. Netrpezlivo sme čakali na príchod redaktorov a keď konečne dorazili a zoznámili sa snami, tréma akoby nič odpadla. Kameraman si urobil zopár záberov, a prešli sme na interview, ktoré prebehlo celkom hladko. Samozrejme bolo aj pár nevydarených záberov. Poukazovali sme im holuby a reportéri sa snami rozlúčili. Foto z tejto akcie nájdete v fotogalérií. Tu je jedna najlepšia…
(Nicolas ADMIN)
5.10.2014
Dnes sme sa zúčastnili akcie ukončenie sezóny CHPH v Závažnej Porube, ktorú usporiadali ZO CHPH Vrbica. Počasie nám síce moc nevyšlo ale zato sme sa dobre najedli a porozprávali s chovateľmi. Boli tam aj najstarší chovatelia ZO CHPH Vrbica ktorých vidíte na fotke. No a takto vyzerá panoráma miesta na ktorom sa táto akcia uskutočnila.
(Nicolas ADMIN)Tu sú najstarší chovatelia
↓↓↓